kasa fiskalna mobilna online

Jak wybrać dobrą kasę fiskalną?

Kasa fiskalna jest potrzebna w niemalże każdej firmie. Mała i duża, handlowa, czy usługowa – zawsze trzeba mieć możliwość wydrukowania paragonu dla klienta. Obecnie przez polskie prawo wymagane jest posiadanie kasy, a nieprzestrzeganie tego grozi nałożeniem dużej grzywny. Lepiej jet zatem już na początku działalności zastanowić się nad tym jaką kasę fiskalną warto wybrać.

Praktyczna kasa online

kasa fiskalna mobilna onlineJakie opcje są do wyboru? Jak można dzielić kasy? W sklepach, u adwokatów, czy w warsztatach zwykle stosuje się kasy stacjonarne. Mają one kilkanaście centymetrów szerokości i długości. Stoją zwykle na ladzie kasowej i są podłączone kablem do zasilania. Mają duże kolorowe klawisze, a ekranik jest ustawiony pod kątem, tak by kasjer mógł z łatwością odczytywać wartości. Taka kasa często ma też dodatkowy ekranik ustawiony na długim pałąku. Jest on zwrócony w stronę klienta, dzięki czemu widzi on jakie produkty są teraz nabijane i jaka jest ostateczna kwota do zapłaty. Jednak w punktach obsługowych np. w restauracjach albo w firmach w których pracownicy wykonują zlecenia u klienta np. remonty potrzebna będzie nowoczesna kasa fiskalna mobilna online.

kasa fiskalna mobilna onlineTakie kasy mają niewielkie rozmiary i mieszczą się w dłoni. Można spakować je do torby, czy plecaka, często można do nich dokupić praktyczne etui. Takie kasy mają akumulatory, dzięki czemu nie muszą być stale podłączone do zasilania. Mają one płaskie, jednobarwne przyciski i płaski ekranik. Warto rozważyć kwestię paragonów. Do wyboru są kasy które drukują dwa paragony – jeden dla siebie, a drugi dla klienta. Są jednak też kasy, które drukują tylko paragon dla kupującego, a dla firmy robiona jest jego kopia cyfrowa. To dużo praktyczniejsze rozwiązanie. Po pierwsze, nie zużywa się tylu papieru do paragonów. Po drugie, nie trzeba ich nigdzie przechowywać ani robić ich kopii/skanów (tusz na paragonach z czasem blaknie więc odczytanie danych z niego jest niemożliwe). Po trzecie, w jednym miejscu (chmurze elektronicznej) ma się wszystkie paragony, więc łatwo jest znaleźć ten którego poszukujemy.

Przy wyborze kas warto też się zastanowić nad kwestią ilości towarów które są sprowadzane na kasę (każde urządzenie ma ograniczenia), wyborem kasy z funkcją terminala płatniczego, czy kasę z możliwością połączenia do systemu wagowego czy czytnika kodów kreskowych. Odpowiednio dobrana kasa fiskalna będzie służyć w każdym przedsiębiorstwie przez wiele lat, bez względu na to czy jest to mały punkt usługowy/handlowy, czy wielki hipermarket drukujący tysiące paragonów dziennie.

Sprawdź też https://tom-kas.pl/