wycena hoteli

Od czego zależy wycena hoteli?

Branża turystyczna zarówno w Polsce, jak i na całym świecie prężnie się rozwija. Coraz więcej osób stać na to, by podróżować nie tylko po kraju i Europie, ale także wyjeżdżać na dalekie wyprawy na drugi koniec świata. W związku z tym powstaje wiele restauracji, sklepów z pamiątkami, czy grup przewodników turystycznych.

Wycena od rzeczoznawcy

wycena hoteliJednak bez dwóch zdań najwięcej powstaje obiektów noclegowych. W końcu turyści mogą sami zwiedzać miasto i sami gotować, jednak sami siebie nie przenocują. Nocleg w kamperze czy pod namiotem jest rzadko wybierany, głównie przez fanów tego typu turystyki lub przez osoby z ograniczonym budżetem. Hotel jest lepszym wyborem. Dobrze prowadzony będzie przynosił spore dochody i może go sprzedać z zyskiem. Z kolei te źle prowadzone, z długami można sprzedać by pozbyć się problemu. W obu wypadkach niezbędna będzie jednak profesjonalna wycena hoteli. Zajmie się nią biegły rzeczoznawca majątkowy. W jaki sposób oceni on to ile wart jest hotel? Z pewnością liczy się jego wielkość. Duży hotel z setką pokojów można sprzedaż drożej niż taki mały hotelik z kilkunastoma pokojami. Metraż jest ważny w przypadku każdej nieruchomości. Liczy się też standard. Są hotele z marmurowymi podłogami, kryształowymi żyrandolami i jedwabną pościelą. Takie mają pięć gwiazdek. Hotele mające tylko dwie gwiazdki oferują tylko względnie komfortowy nocleg w małym pokoju.

wycena hoteliLuksusowy hotel potrafi kosztować nawet kilka milionów. Kolejna rzecz to inne atrakcje w hotelu. Standardem jest parking, miejsce na grilla, czy skrawek trawnika do odpoczynku. Lepsze hotele mają sekcję odnowy biologicznej, restaurację, czy siłownię. Wyposażenie ich sporo kosztuje, co przekłada się na ostateczną wycenę takiego hotelu. Liczy się też położenie. Hotele w popularnych kurortach, takich jak Trójmiasto, Paryż, czy Wenecja kosztują więcej niż np. hotel w Niechorzu. Także położenie hotelu w samym mieście może mieć wpływ na generalna wycenę. Hotele nad samym morzem, czy przy stokach narciarskich są droższe. Chodzi o to, że turyści częściej wybierają takie obiekty, więc przynoszą one większe zyski, teren w prestiżowej lokalizacji jest zawsze nieco droższy.

Reasumując, wycena hotelu zależy od takich czynników jak jego wielkość, położenie na mapie, jak i wewnątrz miasta, ilość gwiazdek przyznana hotelowi, jak również obecność atrakcji dodatkowych na terenie hotelu. Dobry rzeczoznawca majątkowy z pewnością nie będzie miał problemów by podjąć się rzetelnej wyceny dowolnego obiektu turystycznego, takiego jak hotel.

Sprawdź także https://www.estimus.com.pl