rachunek z podatkiem VAT

Odzyskanie swojego mienia, czyli zwrot podatku

Każdy, kto prowadzi własną działalność musi mierzyć się z wieloma wydatkami. Jeżeli firma jest zarejestrowana w Polsce, ale czasem właściciel dokonuje zakupów poza granicami naszego kraju, jako przedsiębiorcy, po co ma płacić podatek na rzecz Niemców? Wystarczy, że w Polsce reguluje każde wydatki i rozliczamy się z Urzędem Skarbowym oraz wspiera swoje Państwo poprzez płacenie podatku od towaru i usług. Jeżeli już zostawi u Zachodniego przedsiębiorcy nadwyżkę w postaci dodatkowego podatku, może ją odzyskać.

Jak odzyskać należne pieniądze z Niemiec?

finansePolska oraz Niemcy należą do Unii Europejskiej, dlatego muszą się nawzajem wspierać. Jako że będąc w wspólnocie trzeba sobie pomagać, niemieccy urzędnicy określili na jakich zasad można ubiegać się o zwrot VAT z ich kraju. Jest to ustawa dodatkowo regulująca postanowienia wspólnoty. Warunkiem koniecznym do otrzymania nadpłaconych kwot jest dokonanie zakupów poza granicami kraju. Do tego trzeba mieć dowody zapłaty, by móc bezproblemowo otrzymać zadatek. Ponadto polska firma musi być zarejestrowana w ojczystym kraju i nie być zwolniona z obowiązku płacenia VATu. Z mniej oczywistych spraw firma nie może być zarejestrowana na terenie Niemiec i zobowiązana do płacenia temu krajowi podatków, a żadna z transakcji nie obejmowała ani towarów ani usług zwolnionych z podatków. Są to bardzo ważne zasady, które trzeba spełnić, by udało się uzyskać pieniądze.

rachunek z podatkiem VATW ubieganiu się o bezproblemowy zwrot VAT z Niemiec potrzebny będzie odpowiedni wniosek złożony poprzez Urząd Skarbowy, w którym firma się rozlicza. Dla wygody podatnika nie trzeba składać go osobiście – jest do tego przeznaczona strona internetowa i na niej składa się deklarację. Formularz jest dostępny na stronie Ministerstwa Finansów i można go stamtąd pobrać. Należy się spieszyć, bo pieniądze za zapłacony VAT można uzyskać tylko za okres od trzech miesięcy do roku, nie można składać deklaracji za więcej niż trzynaście miesięcy. Oczywiście, żeby nie było zbyt dobrze, nie można ubiegać się o zwrot podatku jeżeli jest on mniejszy niż czterysta euro i został zapłacony w ciągu okresu kilku miesięcy.

Przy składaniu wniosku o oddanie zapłaconych pieniędzy za cały rok minimalna kwota się zmniejsza do pięćdziesięciu euro. Warto domagać się swojego, szczególnie, gdy prawnie się nam coś należy. Teraz, gdy deklaracje można składać przez Internet jest to o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Dlatego wiele firm jest zachęcana do złożenia odpowiedniego dokumentu, tym bardziej, że nie trzeba składać go osobiście w kraju, od którego domaga się należnych kwot.